ZL26-26D CB52 CB200 CB400 B80 B12 B35 B120 парен ладилник Sus 304/316 Разменувачи на топлина со лемење

ZL26-26D CB52 CB200 CB400 B80 B12 B35 B120 парен ладилник Sus 304/316 Разменувачи на топлина со лемење

ZL26-26D CB52 CB200 CB400 B80 B12 B35 B120 парен ладилник Sus 304/316 Разменувачи на топлина со залеана плоча: Обезбедете греење за канцеларии, фабрики, станбени згради, хотели, ресторани, системи за греење и водоснабдување, греење и ладење за климатизација.

Детали за производот


ZL26-26D CB52 CB200 CB400 B80 B12 B35 B120 парен ладилник Sus 304/316 Разменувачи на топлина со лемење


Материјал на плоча од лемениот плочест разменувач на топлина
Нерѓосувачки челик: AISI304, се користи за вода - вода, вода- масло
Нерѓосувачки челик: AISI316L: Подобро од 304 во отпорност на корозија, се користи за вода-вода, вода-масло во индустријата, слаба киселина и алкален медиум, се применува за производство на храна и лекови итн., високо барање во санитарните услови.
Ti легура: Се користи за солена вода, хлороводородна киселина, морска вода, разредена сулфурна киселина.


Материјал за чинија

Применливи течности

Нерѓосувачки челик (SU304.316 и др.)

Чиста вода, речна вода, масло за јадење, минерално масло

Нерѓосувачки челик и Ti, Ti-Pd

Морска вода, солена вода, солени соединенија

20Cr, 18Ni, SMO

Разредена сулфурна киселина, воден раствор од сол, неоргански раствор

Никел

Висока температура и висока концентрација на каустична сода

Хастелој

Концентрирана сулфурна киселина, хлороводородна киселина, фосфорна киселина


Дихтунг

Ние произведуваме и снабдуваме многу видови заптивки за топлина на плочи
изменувач, сертифициран со ISO9001,

Тип на гума

Гума за грип

EPDM

NBR

Јачина на истегнување MPa

≥13

≥16

≥17

Издолжување %

≥120

≥170

‰¥200

Шор А Тврдост

80±5

80±5

75±3

Јачина на кинење KN/M

‰¤ 30

‰¤ 30

‰¤ 30

Компресивна деформација

24h×23≤2,5

24h×23≤5

24h×23≤2,5

 

24h×180≤15

24h×150≤15

24h×125≤15

Отпорност на озон

Одлично

Одлично

добро


Области за примена
HVAC: Обезбедете греење за канцеларии, фабрики, станбени згради, хотели, ресторани, греење и снабдување со вода, греење и ладење за системи за климатизација.

Индустријата за железо и челик: ладење на мувла, ладење на машината за континуирано леење, ладење со хидраулично масло, ладење со емулзија, водено ладење на печката.

Површинска обработка: ладење со електролити, ладење на боја, ладење со раствор од фосфат.

Автомобилска индустрија: ладење со масло за гаснење, ладење на боја, течно ладење со третман со фосфат.

Длабока обработка на алкохол и пченка: ладење со втечнување, ладење со сахарификација, ладење со ферментација, ладење со мајка на вино, ладење со метанол, ладење со фузелово масло, предзагревање на сурово вино и различно предзагревање на вино.

Нафтени и петрохемиски: греење и ладење на разни нафтени продукти, уред за ладење со десалинирана вода од големи размери.

Енергетска нуклеарна енергија: затворена циркулирачка вода, нуклеарно островско ладење на нуклеарна централа, помошен систем за водоснабдување, ладење со вакум пумпа на единицата.

Хемиска индустрија за јаглен: ладење со јаглен со гас, ладење со посно и богато масло, ладење со вода со амонијак, ладење на отпадна вода, течно ладење за десулфуризација, ладење со десолена вода, претходно загревање на суров метанол, кондензација на пареа од бензен, кондензација на вода богата со амонијак, додавање на храна за загревање вода, претходно загревање на водата.

Ветува хемиска индустрија: разни течни лекови, греење на чиста вода, ладење, испарување, кондензација и стерилизација.

Органска хемиска индустрија: разни неоргански киселини, алкали, загревање на сол, испарување, кондензација, ладење со сулфурна киселина, загревање на различни концентрации на луга и електролит, уред за обновување на топлина за процес на бигор.

Фармацевтска хигиена: ладење со емулзија, ладење со плазма, ладење со инфузија, ладење со антибиотици,скроб течно ладење.

Прехранбена индустрија: загревање на суров сок, загревање на џем, пастеризација и ладење на млеко, греење на газирани сокови, разновидно загревање и ладење на вино.

Морски и мотори: централно ладење, ладење со масло за подмачкување, ладење на течноста за ладење со клип, ладење со масло за пренос, претходно загревање со мазут, предгреење на дизел, греење на морска вода, централно ладење на брегот и крајбрежје, ладење со масло за подмачкување, греење на долниот резервоар.

Металуршка индустрија: висока печка, континуирано лиење, ладење со затворена циркулирачка вода, различно ладење со масло за подмачкување и емулзија, ладење со масло за пренос.

Третман на вода и бигор: примена на мембрански систем, третман со микроби на вода, прочистување на водата, чиста и рециклирана употреба.


Најчесто поставувани прашања
П: Може ли да имам нарачка за примерок?
О: Да, ја поздравуваме нарачката за примероци за тестирање и проверка на квалитетот. Мешаните примероци се прифатливи.

П: Кое е времето на носење?
О: На примерокот му требаат 1-3 дена, за масовно производство треба 7-15 дена, исто така според обемот на нарачката.

П: Дали можете да прифатите мешана серија на различни производи?
О: Да, ние поддржуваме различни производи на големо.

П: Како ја испраќате стоката и колку време пристигнува?
О: За нарачка на примерок, ние обично испраќаме со DHL, UPS, FedEx или TNT. Обично се потребни 3-5 дена за да пристигне.

П: Дали можете да обезбедите контејнер спакуван во дрвени кутии ако нарачам повеќе производи?
О: Да, можеме да обезбедиме збир на производи за пакување од дрво, но само во голема количина.

П: Сакаме да ја посетиме вашата компанија?
О: Нема проблем, ние сме производствени и преработувачки претпријатија, со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве наведеме да ја посетите нашата фабрика и фабрика за преработка.


Жешки тагови: ZL26-26D CB52 CB200 CB400 B80 B12 B35 B120 парен ладилник Sus 304/316 Разменувачи на топлина со залеана плоча, Кина, производители, добавувачи, фабрика, трговија на големо, произведено во Кина

Испрати барање

Поврзани производи