Нашата историја

1. Компанијата е основана во 2004 година.

2. Во 2008 година, компанијата поседуваше сопствена фабрика и стана производствено претпријатие.
Нашата фабрика
Jiangyin Daniel Cooler Co., Ltd. е развој на производ за разменувач на топлина, дизајн на апликации, производство, продажба, технички услуги за интегрираното претпријатие.

Компанијата е акционерско друштво, одамна е ангажирана професионалци во повеќе од дваесет плоча разменувач на топлина дизајн, развој, производство, тестирање и употреба на технологија, со напредна технологија како почетна точка, може да се развива независно според побарувачката на клиентите производство на различни типови на типични плочести разменувачи на топлина, и им обезбедуваат на клиентите професионална техничка поддршка и услуги. Компанијата произведе многу видови на отстранливи плочести разменувачи на топлина и лемени плочести разменувачи на топлина. Затоа што професионални, толку извонредни.

Компанијата помина GB/T19001-2016/ISO9001:2015 сертификација на системот за квалитет, со став за интегритет, квалитетни производи, строга контрола на квалитетот и навремен циклус на испорака, компанијата доби признание и пофалби од нашите клиенти, ги освои производите за квалитет во провинцијата Џиангсу , провинцијата Jiangsu ѕвезда квалитет и intergrity на претпријатието, државниот инспекциски сертификат разменувач на топлина производ за тестирање центар и многу други почести.
Апликација за производ

Заштита на животната средина и енергија Savingï¼ Hotelï¼ Реал Estateï¼ Ладење Industryï¼ Греење Industryï¼ училиште и Hospitalï¼ храна и Pharmacyï¼ Електрични Industryï¼ Automobileï¼ Моќ Industryï¼ челик и железо Industryï¼ Нафта и хемиски Industryï¼ морска Industryï¼ Третман на вода и бигор
Нашиот сертификат

GB/T19001-2016/ISO9001:2015
Опрема за производство

Машина за вулканизирање € Рафинира гума машина € Печка Pressã € Punchã € Тест преса € Mouldã € Екструдера € Машина за цртање жица € Машина за означување € Машина за печатење плоча € Машина за стрижење € Автоматско затворање € Мерач на дебелина € Мерач на длабочина € Инструмент за сила на влечење
Производствен пазар

Продажна област: Југоисточна Азија, Европа, Јапонија и Јужна Кореја, Австралија
Нашата компанија има долгорочни односи со многу компании.
Нашата услуга

Услуга пред продажба:
Да им обезбеди на клиентите оптимален избор на дизајн на различни типови плочести разменувачи на топлина;


Услуга при купување:

Да им обезбеди на клиентите секакви висококвалитетни производи за изменувачи на топлина на плочи.
Да се ​​обезбедат различни видови увезени марки на производи за изменувачи на топлина и резервни делови


Услуга по продажбата:

Да им обезбеди на клиентите сите видови на плочести разменувачи на топлина за насоки за инсталација, чистење и одржување и други технички услуги.